fbpx

Google Ads: Co to jest?

Google Ads- Co to jest?

Gdzie klient zobaczy moje reklamy?

Najpopularniejszym miejscem wyświetleń reklamy Google Ads jest każdemu dobrze znana Sieć Wyszukiwania czyli wyszukiwarka Google. Możesz również wyświetlać swoje reklamy poprzez:

-Reklamę graficzną(bannery)

-Reklamę wideo( Youtube)

-Reklamę w poczcie Gmail

-Tworzyć kampanie produktowe z pomocą Google Merchant Center

Poniżej omówimy najczęściej wybierany format przez osoby początkujące.

Reklama w sieci wyszukiwania

To reklama, która wyświetla się powyżej i poniżej organicznych wyników wyszukiwania w Google oraz na stronach korzystających z mechanizmów Google. Akurat “przez przypadek “my bywamy często numerem jeden:)

Inaczej mówiąc, reklama odpowiada na potrzebę danej chwili, czyli tuż po wpisaniu przez użytkownika frazy kluczowej dotyczącej produktu czy usługi. Jest to najczęściej wykorzystywany format reklamowy w systemie Google Ads.

Główna różnica pomiędzy wyszukiwarką google a social mediami jest taka, że ludzie wpisujący coś w google ads znają swoją potrzebę, wiedzą czego szukają i próbują rozwiązać swój problem.

W social mediach to my musimy postarać się generować popyt na daną usługę/rzecz. To medium postrzegane jest jako wizualizacja popytu przez marketerów. 

Jak sprzedawać więcej dzięki Google Ads?

Musisz wiedzieć, że aby reklama była rentowna musi spełniać kilka warunków. System Google Ads działa na zasadzie licytacji o najlepsze miejsce w wynikach płatnych. Możesz znaleźć się na pozycji od jeden do trzy jak i na samym dole pierwszej strony w Google na dane frazy kluczowe.

Zależne jest to od 5 podstawowych rzeczy:

  • Zgodności i spójności przekazu w reklamach
  • Dobrej i sprawnej witryny www, która według algorytmów Google będzie odpowiadała potrzebom użytkowników
  • Ustalonemu sposobowi naliczania stawki za kliknięcie w reklamę oraz odpowiedniego budżetu
  • Sumiennej i skutecznej optymalizacji reklam
  • Wdrażaniu zaleceń sugerowanych przez system Google Ads

Seo vs Google Ads - dylemat początkujących

Seo to walka o jak najwyższe wyniki w wyszukiwarce Google z zasięgów organicznych czyli z działań bezpłatnych. Innymi słowy jeśli sprzedajesz kapelusze i ktoś właśnie pod tą frazą jest w stanie znaleźć Twoją witrynę w top 5 pozycjach w wyszukiwarce, oznacza to, że Twoje działania SEO są skuteczne.

Brzmi to bardzo optymistycznie jednak nie jest to takie łatwe. Praktycznie każdy rynek przesycony jest konkurencją. 

Wypozycjonowanie strony zajmuje nawet kilka lat! Co równie ważne proces ten musi być wykonywany przez agencję, która zatrudnia profesjonalistów w tej dziedzinie. Czyli tak naprawdę jest to usługa za którą przyjdzie Ci zapłacić.

Google Ads natomiast ma wiele zalet. Najważniejszą jest fakt, że system pobiera opłatę z Twojego konta tylko w przypadku kliknięcia użytkownika w Twoją reklamę. Płacisz za ilość kliknięć, które generuje Twoja kampania.

System Google jest również mierzalny czyli możemy zliczyć ile kosztuje nas np. jedno umówienie konsultacji czy zakup w witrynie. Dzięki czemu znamy koszt pozyskania zakupu/klienta.

Żebyśmy mieli jasność, SEO jest dobrym rozwiązaniem dla firm, które mogą sobie pozwolić na oba działania reklamowe. Jeśli jednak jesteś początkującym przedsiębiorcą czy potrzebujesz pozyskiwać nieznaczną ilość konwersji(sprzedaży)– w tym przypadku Google Ads będzie zawsze lepszym wyborem.

Wniosek: Google Ads daje natychmiastowe rezultaty od pierwszego dnia prowadzonej kampanii reklamowej.

Google Ads- dla kogo?

Google Ads jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi reklamowych XXI wieku. Korzystają z niego początkujące firmy jak i te z wieloletnim udziałem na rynku. Umówmy się, żadna firma nie chce oddać „pola” do popisu konkurencji.

Na pewno znasz firmę, która ma gorszy produkt bądź usługę od Ciebie jednak jej biznes ma się super. To nie jest tak, że się nie nadajesz. Po prostu musisz pojąć, że rynek się zmienił i nie wystarczy „siatka poleceń” znajomych.

W dzisiejszych czasach nawet firmy, które są wypozycjonowane w zasięgach organicznych w pozycjach 1 bądź 2 wykupują płatne kampanie adwords aby odebrać możliwość konkurencji do próby przejmowania rynku. 

Zobacz proszę:

Jeśli więc realizujesz nowy projekt, nie czekaj na cud. Po prostu zacznij działać i wystartuj z pierwszą kampanią reklamową Google Ads. Jeśli czujesz się zagubiony w sprawach marketingu- doczytaj artykuł do końca i skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci!

Budżet kampanii

Ustal budżet odpowiedni dla Twojej firmy. Google Ads może z powodzeniem działać przy niemal dowolnym budżecie. Możesz zacząć swoją przygodę nawet z kwotą 50 złotych. Pytanie tylko czy to ma sens?

Racjonalnie z doświadczenia podpowiemy Ci aby kwota była nie mniejsza niż 15zł na dzień. Czyli minimum 450zł miesięcznie.

Pamiętaj, że każda branża jest inna i ilość słów kluczowych na które chcemy wyświetlać się użytkownikowi, cena za kliknięcie w reklamy czy ilość konkurencji to parametry zmienne.

Na początku ustal miesięczny limit budżetu i go nie przekraczaj. Możesz wstrzymać lub dostosować wydatki w dowolnym momencie. Spróbuj zrozumieć i optymalizować swoje działania.

Tych Błędów Unikaj

Poniższe błędy pozwolą Ci zaoszczędzić dużą część czasu i budżetu reklamowego:

  • Unikaj złego dopasowania słów kluczowych. Jest to o tyle ważne, że jak już wiesz za każde kliknięcie przyjdzie Ci zapłacić. Śledź nasze artykuły, zajmiemy się tym zagadnieniem z osobna.
  • Nie wprowadzaj drastycznych zmian w swojej kampanii kilka dni po jej aktywowaniu. Zwykle będzie ona w trybie “nauki”, który trwa 7 dni. Dodatkowo trzeba zrozumieć, że klienci potrafią kontaktować się z daną marką np. dopiero po upływie 14 czy 30 dni(kwestia branży).
  • Jeśli stać Cię na zlecenie tego profesjonalistom- zrób to. Prowadzenie skutecznych kampanii i nauka systemów reklamowych zajmuje sporo czasu. Lepiej jest zajmować się rozwijaniem struktury firmy i delegować zadania, dzięki czemu rozwój jest szybszy.

Umówmy się, nie można być ekspertem od wszystkiego.

Czy Google Ads działa w mojej branży?

Prowadzimy działania reklamowe w 147 branżach. W każdej z nich wyszukiwarka Google oraz reklamy Google Ads sprawdziły się świetnie!

Właściwie ciężko jest podać nam przykład branży w której, reklama ta może się nie sprawdzić. Bardziej moglibyśmy podać kilka branż dla, których inne formy reklamy online mogą być tańsze i równie skuteczne.

Nie zmienia to faktu, że Google Ads nadal działa w tych branżach. Zatem bez obaw, możesz działać.

Wady Google Ads

Niewątpliwą wadą systemu jest fakt, że jest on płatny! Tak wiemy, że brzmi to jak żart ale to jedyna wada jaką dostrzegają przedsiębiorcy. Trudno się z nią nie zgodzić, ponieważ marketing to koszt w działalności taki jak najem biura, leasing samochodu czy wypłata dla pracownika. Nie wspominając już o ZUSie:)

Jak jest naprawdę?

Dobrze prowadzona kampania reklamowa to koszt, który zwiększa przychód a tym samym dochód w Firmie. Zatem jest to jedyny rodzaj „kosztu”, który pozwoli zaistnieć nowej firmie jak i zdominować rynek.

Działania te muszą być wykonywane dobrze, lepiej niż u konkurencji aby już od pierwszego dnia kampanii, każda wydana złotówka mogła na siebie pracować i mnożyć się pozyskując nowe zlecenia czy zwiększać sprzedaż w Twojej firmie.

Dlaczego Warto Nam Zaufać?

Działamy w 147 niszach rynkowych nieprzerwanie od ponad 4 lat. Znamy system reklamowy Google Ads od przysłowiowej podszewki.

Pomogliśmy wielu początkującym firmom stawiać pierwsze kroki. Jak i doświadczonym przedsiębiorcom w momencie zmiany branży czy wzmocnienia działań reklamowych online.

Sekretem naszej skuteczności jest poznawanie każdej branży od podstaw dla której tworzymy kampanie reklamowe. Nasz brief zapoznawczy z każdą firmą daje nam przewagę nad każdą agencją.

Tworzymy sprecyzowany plan działania w oparciu o cele klientów jak i analizę działań konkurencji.

Umówmy się, wiemy praktycznie wszystko o Digital Marketingu a nauka tej wiedzy zajęła nam ponad 5 lat. Podaj nam branże jaką mamy zdominować i skontaktuj się z nami.

*Jeśli uważasz, że przejmiesz dany rynek w miesiąc czy dwa-omiń konsultację z nami. Działamy z osobami, które rozumieją przedsiębiorczość i wdrażanie nowych projektów bądź reaktywację obecnych.

Nie mówimy, że od razu nie dajemy efektów. Mówimy, że na efekt WOOW trzeba sumiennie pracować i poczekać:)

Chcesz zaoszczędzić czas i pieniądze na kosztownych pomyłkach?

Skontaktuj się z nami i odbierz darmową konsultację dla swojego biznesu.

W ciągu 24h poznasz strategię dla Twojej firmy oraz dowiesz się jak możemy Tobie pomóc. Pamiętaj, rozmowa nic nie kosztuje a kto pyta nie błądzi:)

To jak,
porozmawiamy?:)

powiązane wpisy: